Patroni medialni

PFO

 

Polska Federacja Ornitologiczna to związek stowarzyszeń zrzeszających hodowców i miłośników ptaków śpiewających i ozdobnych. Należy do Światowej Konfederacji Ornitologicznej (Confederation Ornithologique Mondiale - COM)

Zarejestrowana została w 1997 roku. Jej członkami założycielskimi są:
- Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych,
- Związek Hodowców Kanarków "EGZOTA",
- Klub Hodowców Kanarków Kształtnych.

Dzisiaj PFO tworzy osiemnaście stowarzyszeń.

Konkurs ofert

Rada Federacji Polskiej Federacji Ornitologicznej zaprasza do składania ofert na organizację 77 Ornitologicznych Mistrzostw Polski w 2014 r. – więcej
Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów PDF Drukuj

Rada Polskiej Federacji Ornitologicznej zwołuje na dzień 15.12.2018 na godzinę 9.30 Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów z proponowanym porządkiem obrad:

1. Zmiana Statutu Polskiej Federacji Ornitologicznej.

Z uwagi na powagę sprawy, która będzie debatowana na WZD uprasza się wszystkich delegatów o przybycie.

Uzasadnienie:
Na Walnym Zebraniu Delegatów w dniu 24 marca 2018 roku jednym z punktów obrad była zmiana statutu Polskiej Federacji Ornitologicznej. Sąd rejestrowy uznał, że punkt ten nie znalazł się wcześniej w porządku obrad i uznał, że WZD nie mogło dokonać zmian w statucie na tym posiedzeniu. PFO przysługiwało odwołanie się od zarządzenia referendarza w przeciągu 7 dni od dnia doręczenie pisma. Pismo zostało doręczone i odebrane przed osobę upoważnioną do odbioru, ale dostarczone Radzie w czasie późniejszym, przez co upłynął termin na odwołania się. W opinii Rady PFO statut został zmieniony w sposób poprawny i sąd w tej materii nie miał racji, odmawiając wpisu. Z racji faktu, że nie było to zebranie nadzwyczajne, to nie musiało się ograniczać tylko do treści i zakresu spraw dla których zostało zwołane (porządek obrad wysłany do delegatów na 30 dni przez terminem WZD), ale można było dokonywać zmian porządku obrad i za zgodą delegatów wprowadzać nowe punkty porządku obrad. Statut pozwala na zmianę statutu przy obecności do najmniej połowy ogólnej liczby delegatów jeżeli za zmianą głosuje co najmniej 2/3 zebranych. Ten warunek także został spełniony. Jednak z przyczyn technicznych Rada nie wniosła odwołania. Wobec powyższego koniecznym stało się powtórzenie Walnego Zebrania celem zmiany statutu.

Rada Federacji
 
Wypożyczenie klatek na OMP PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Rada PFO kupiła 208 klatek wystawowych (zdjęcie poniżej). Jeśli ktoś nie dysponuje "telewizorkami" lub stan posiadanych pozostawia wiele do życzenia, klatki federacyjne można wypożyczyć na Mistrzostwa Polski. Zastanówcie się państwo - może ktoś ma daleko i nie dysponuje autem a chce wystawić to jest duża szansa, bo wtedy zabiera się tylko transportery w drogę.

Koszt wypożyczenia to 5zł za sztukę. Płatność na miejscu podczas zgłoszenia ptaków do konkursu.

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 662-210-350.


Rada Federacji

 
Ważne informacje dotyczące OMP! PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

Przypominam, iż w trakcie tegorocznych Ornitologicznych Mistrzostw Polski będą obowiązywały następujące zasady:

Klatki muszą być czyste, w dobrym stanie technicznym (tzn. że nie mogą być zardzewiałe, obdrapane z farby, posklejane taśmą klejącą ani wiązane drutem itp.). Szczególna uwaga będzie zwracana na tło klatek, odpowiednio: dla kanarków kolorowych obowiązująca barwa to RAL6021 matowy, dla egzotyki tło białe. Dno klatek wysypujemy karmą odpowiednią dla danego gatunku lub zrębkami tak, żeby dno było całkowicie zakryte (tzn. że dno klatki ma być zasłonięte przez karmę/zrębki i nie może być widać dna). Nie wolno mieszać karmy ze zrębkami , sypiemy albo karmę, albo zrębki. W przypadku kanarków kolorowych i części kanarków kształtnych (tych ras, które są wystawiane w klatkach typu „telewizorek”, np. lizard) wszystkie rynienki na karmę mają być po prawej stronie (z perspektywy oglądającego) i na dnie klatki nie mogą znajdować się zrębki, tylko sama karma.

Poidła wg wzoru zamieszczonego w Komunikacie 14/2017 Rady Federacji PFO (kliknij tutaj, aby przejść do komunikatu).

Do dużych klatek, dla papug średnich i większych, należy mieć poidła metalowe, przykręcane do klatki.

Za odpowiednie przygotowanie klatek do OMP, zaopatrzenie się w poidła, zrębki/karmę na dno klatek odpowiadają hodowcy.
Poniższe poglądowe zdjęcie przedstawia błędne i prawidłowe wysypane dno klatki karmą. Prawidłowe jest C oraz D:

Marcin Piskorski
v-prezydent PFO ds. organizacyjnych

 
Premia za pomoc na OMP PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

Rada Federacji informuje że, wszyscy którzy będą pomagać przy OMP mają do dyspozycji stawkę 65zł brutto za cały dzień pracy. To hodowca wskaże co RF ma mu załatwić w tej sumie.
1) Zapłacimy za nocleg ze śniadaniem w Hotelu "Anna".
2) Rozliczymy sumę w kolekcyjnym. Czyli np. Hodowca wystawiający 2 kolekcję i 1 ptaka pojedynczego dopłaca 5zł. I to będzie liczone jako 1 pełny dzień pracy.
3) Kupimy karmę ale z racji tego że na fakturę to stawka pomniejszona będzie o wat.
4) innych opcji nie ma

Uwaga !!! osoby deklarujące pomoc w piątek, sobotę i niedzielę muszą zdawać sobie sprawę że, jeśli zostaną wyznaczone na dyżur na sali głównej to będzie to sala wystawowa a nie piętro niżej.

Telefon kontaktowy w tej sprawie 662210350.

Rada Federacji

 
Niedziela z Kanarkami w Sosnowcu PDF Drukuj

Hodowcy z sosnowieckiego Związku Hodowców Kanarków Egzota zapraszają na  wystawę kanarków, która będzie towarzyszyć Ornitologicznym Mistrzostwom Sosnowca EGZOTA 2018.

Wystawa kanarków i ptaków egzotycznych odbędzie się w salach Szkoły Podstawowej nr 45 im. J. Korczaka przy ul. Czeladzkiej 58 w Sosnowcu w niedzielę 11 listopada w godz. 10-18.

Na wystawie zaprezentowane zostanie około 300 kanarków w różnych odmianach i mutacjach. Można będzie  posłuchać kanarków harceńskich oraz pooglądać kanarki kolorowe, kształtne i inne ptaki egzotyczne.

Nszymi gośćmi będą producent ziołowych preparatów dla ptaków Tauben Medik oraz lekarz weterynarii Robert Myszkowski - specjalistą chorób ptaków egzotycznych

Wstęp  na wystawę jest wolny.

Szczegóły o wystawie na www.egzota.pl

Rada Federacji dołącza się do zaproszenia.


Rada Federacji


 
Wystawa Ptaków RSHPE Amazonka PDF Drukuj

Rybnickie Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Egzotycznych Amazonka zaprasza wszystkich hodowców oraz miłośników ptaków na III Wystawę Papug i Ptaków Egzotycznych, która odbędzie się w listopadzie.

Rada Federacji dołącza się do zaproszenia.

Szczegóły na plakacie.


Rada Federacji


 
II Piknik Rodzinny w Redzie PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy,

6 października Pomorskie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych Astryld zorganizowało Piknik Rodzinny w Redzie. Gratulujemy inicjatywy.

Tutaj możecie się Państwo szczegółowo zapoznać z relacją z wydarzenia (kliknij, aby otworzyć relację), a poniżej zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć.
 
Świąteczna kolacja PFO PDF Drukuj

Drodzy Hodowcy!

W sobotę 15 grudnia (sobota - po zakończeniu gali wręczenia nagród, od godz. 17.30 do 21:00) w Sali Bankietowej - Restauracji Art-Cafe w Czeladzi, ul. Legionów 2B (obok hali wystawowej) odbędzie się kolacja świąteczna dla zainteresowanych osób.

Wszystkich chętnych proszę o kontakt pod nr. tel. 793-676-433 - zapisy osobiste. Ilość miejsc w restauracji jest przewidziana max. na 100 osób. Termin na zgłoszenie rezerwacji, mija 30 listopada!

Menu na świątecznej kolacji jest następujące:

Ciepła kolacja:
I danie
Zupa grzybowa z łazankami – podana w wazach
II danie
Filet z dorsza + kapustka + ziemniaki – podane porcjowo

Kawa, Herbata – na podgrzewaczach na stole.
Ciasto na paterach - sernik.

"Woda" we własnym zakresie :)

Koszt takiego spotkania od osoby to 50 zł.

Będzie nam bardzo miło się z państwem spotkać i porozmawiać w miłej koleżeńskiej atmosferze.

Serdecznie zapraszamy !!! - Rada PFO


 
Wystawa ŚSO Ara PDF Drukuj

Śląskie Stowarzyszenie Ornitologiczne Ara zaprasza wszystkich hodowców oraz miłośników kanarków i papug na wystawę, która odbędzie się w październiku.

Rada Federacji dołącza się do zaproszenia.

Szczegóły na plakacie.

 
Puchar Polski Papug - ważne informacje! PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w Pucharze Polski Papug, Kanarków i Ptaków Egzotycznych w Poznaniu podczas trwania AQUA&ZOO na MTP w dniach 25-28 października2018r. prosimy o zapoznanie się z dokumentem weterynaryjnym (kliknij tutaj, aby go otworzyć).

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 41

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Strona pfo.info.pl wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.


Polska Federacja Ornitologiczna